Muhammed Salah Dünya Kupası’nda Oynayabilecek Mi ?

Muhammed Salah Dünya Kupası’nda Oynayabilecek Mi ?

0
PAYLAŞ

26 Mayıs 2018 Cumartesi günü oynanan Şampiyonlar Ligi Final karşılaşmasında sakatlanan Liverpool’un Mısırlı oyuncusu Muhammed Salah yaklaşan Dünya Kupasında oynayıp oynamayacağı merak konusu haline geldi. Karşılaşmaya etkilil başlayan Liverpool, ilk yarım saatlik zamanda Madrid kalesi ablukaya altına almıştır. İkili mücadele pozisyonunda yerde kalan Mısır’lı yıldız oyuncu tedavi için saha kenarına alınmışıt. Ardından oyuna devam etmesine rağmen ağrıları artınca oyundan alınmak zorunda kalmıştı.

Dev Final karşılaşmasında Dakikalar 30 u gösterirken Mısır’lı yıldız oyuncu acılar içerisinde kendini yere bırakmıştı. Sergio Ramos herkesin gözünde normal bir faul yapıyor olarak görülsede, Mısır’lı oyuncunun yere düşme anında kolu kavradığını açık bir şekilde görümüştük. Bu pozisyonun ardından kolunun üzerinden düşmesi sonucu acı içerisinde yerde kalmıştı. Kısa süreli bir tedavi altına alınan Muhammed Salah kısa süre içerisinde kendini tekrardan yere bırakarak oyundan alınmıştır. 30. Dakikanın ardından oyundan çıkmasıyla yerini İngiliz oyuncu Adam Lallana’ya bırakmıştı. Mısır’lı oyuncunun çıkmasıyla birlikte Liverpool tam anlamıyla şoka uğramıştı. 30. Dakikadan itibaren oyunun baskısını arttıran Madrid aradığı golü 51. dakikada buldu. Mane’nin attığı gol ile eşitlik geldikten sonra Bale’ın attığı iki golle 3.1 lik galibiyet alarak Şampiyonlar Ligi Şampiyonu oldular. Bu başarıyı üç kez üst üste yaşayan ender takımlardan birisi oldular. Karşılaşma sonrasında Türkiye’nin yakından tanıdığı Nusret ile fotoğraf çekimişti. Nusret bu paylaşımı sahsi hesabından kullanıcılarına paylaşmıştı.

Muhammed Salah

Final mücadelesinin ardında en çok konuşulan konuların başında Muhammed Salah vardı. Jurgen Kloop yaptığı açıklamada Mısır’lı yıldız oyuncunun oynama olanağının düşük olduğunu söylemişti. Tedavinin ardından Salah’ın oynayıp oynamayacağı netleşecek. Mısır’lı yıldız oyuncu bu sezon Liverpool formasıyla Lig’de 33 gol, FA Cup’ta 1 gol ve Şampiyonlar Liginde ise 11 gol attı. Bu gollerin yanı sıra toplamda ise 14 asistle oynadı.

Mısır Milli takım forması altında 6 karşılaşmada 7 gole katkıda bulundu. Kariyerinin en iyi sezonlarından birisini yaşayan yıldız oyuncu dün yaşadığı sakatlığı hemen atlatıp milli takım forması ile Dünya Kupasında mücadele etmek isteyecektir.